Sound'n'Grace w Hybrydach: 29.09.2011, g.19.00

29 września zapraszamy na wyjątkowy koncert "Keep On" 20-osobowej grupy wokalnej, której na scenie towarzyszyć będzie 7-osobowy band! Wśród wykonywanych przez nas utworów znajdą są się zarówno kompozycje contemporary (nowoczesnego) gospel jak i, zaaranżowane w naszym ukochanym nurcie soul funk i jazz, utwory muzyki rozrywkowej. / Zespół prowadzi Ania, nasza Platerka.



http://www.facebook.com/event.php?eid=163347717080068
http://www.soundandgrace.pl/

Występ taneczny Weroniki: 10.09.2011

Zapraszamy na występy solowe Weroniki, naszej Platerki.

10.09.2011 (Warszawa)
26.09.2011 (Katowice)

http://www.facebook.com/event.php?eid=107471239358680
http://komuna.warszawa.pl/2011/08/31/weronika-pelczynska-yvonne-yvonne-yvonne-rainerre-mix/

SABAT CZAROWNIC 2011

Zaproszenie skierowane do Platerek:

"Doroczny SABAT CZAROWNIC w Rozalinie. Wszystkie Platerki z "przyległościami";-) są zaproszone. W planie grill, ognisko, basen, zabawa do rana. Impreza składkowa z noclegiem;-). Proszę o potwierdzenie przybycia i do zobaczenia!;-) 28.05.2011"    / Aisha

Szczegóły na fejsie: http://www.facebook.com/group.php?gid=2330249691&v=photos&ref=ts#!/event.php?eid=114038785348124

SPOTKANIE GRUPY BALOWEJ :) 24.03.2011, g. 19.00

Spotkanie grupy pomagającej podczas Balu Platerek 14.05.2011.


24 marca (czwartek), g. 19.00
Jazz Bistro koło CPZ

Zapraszamy

TRWA KONKURS O STATUETKĘ PLATERKI 2011

SPOŁECZNOŚĆ PLATEREK - ABSOLWENTEK ORGANIZUJE

Konkurs o Statuetkę Platerki, który wyróżnia osoby aktywnie wspierające i inspirujące Polki.
 
Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk i postaw społecznych. Liczą się działania zawodowe, społeczne oraz prywatne zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W konkursie oceniana jest działalność mająca na celu polepszenie jakości życia kobiet. Nominacje są wyrazem uznania oraz wdzięczności wobec osób, które są aktywne, inspirują i mogą być wzorem do naśladowania dla innych.

Taką aktywnością można określić zarówno inicjatywy związane z działalnością pozarządową, charytatywną, jak i rządową, medialną, biznesową, z obszaru duchowości, nauki, medycyny, edukacji, kultury i sztuki, sportu i in..

Szczegóły: www.platerki1883.blogspot.com

SPOTKANIE GRUPY 'FILMOWEJ' 15.03.2011, g.20.

Spotkanie grupy realizującej film i album.

Spotkanie ekipy realizującej film i album z okazji 130lecia Platerek odbędzie się zgodnie z zapowiedzią
w najbliższy wtorek, 15 marca, o godzinie 20.00 w kawiarni KAWKA,
ul Koszykowa 30 - koło czytelni ( http://kawka.pl/)

NOWE WŁADZE W PLATERKACH

26 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Oto nowe władze:

Prezes: Maciej Roszkowski

Zarząd: Ewa Skowrońska, Maria Korolec, Maria Opanowska, Krystyna Sieroszewska, Małgorzata Cacek, Paulina Szymańska

Komisja ds. Członkowskich: Maria Tuszyńska, Marta Warakomska , Helena Mier-Jędrzejowicz

Komisja Rewizyjna: Maria Szumska Zasacka, Maria Płomińska, Witold Preiss


W Towarzystwie działają jeszcze inne dziewczyny z 'młodszych'' roczników. Jeśli któraś z Was chciałaby dołączyć, aktywnie współpracować i realizować projekty, dajcie znać!

Aplikacja

NOWA STRONA O PLATERKACH

Zapraszamy na bloga poświęconego Platerkom.


BLOG, W SPOSÓB NIECHRONOLOGICZNY, PRZYBLIŻA SYLWETKI ZNANYCH I CENIONYCH ORAZ MNIEJ ZNANYCH LECZ WYSTĘPUJĄCYCH W INTERNECIE PLATEREK ORAZ NAUCZYCIELI. ZAPRASZAMY DO PRZESYŁANIA ZDJĘĆ I DOSSIER PLATEREK, platerki.absolwentki[at]gmail.com .

Wspomnienia

"Janka Zawadowska
 Jesienią 1989 roku, a więc w czasie kiedy wszystko, co niemożliwe stawało się możliwe, grupa osób, związanych pewną ideą ale  nie posiadających - w większości - ani doświadczenia w zakresie edukacji ani  gruntownej o niej wiedzy postanowiła  przywrócić do życia przedwojenną szkołę imienia Cecylii Plater-Zyberkówny, od pięćdziesięciu lat nie istniejącą na warszawskiej mapie  edukacyjnej. Szkołę, która w ciągu przeszło stu lat swojej egzystencji przeszła zwycięsko dwie okupacje, by ostatecznie ulec arbitralnej decyzji władz komunistycznych.
    Decyzja mówiła jednak o delegalizacji strony właścicielskiej – Towarzystwa Oświatowego im.Cecylii Plater-Zyberkówny – natomiast nie była w stanie dotyczyć ducha szkoły. Po odzyskaniu niepodległości dawne wychowanki, choć o pół wieku starsze, uznały, że ich obowiązkiem jest przywrocenie Szkoły na jej dawne warszawskie miejsce. Z bardzo prostej przyczyny: ponieważ jej tam nie ma. A powinna być.
    Najpierw wróciła do życia Szkoła Powszechna, dzisiaj zwana Podstawową. Kiedy w dawnym gmachu Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny przy ul. Pięknej 24 zasiadły pierwsze malutkie uczennice Duch znowu powiał w Warszawie; wydarzenie miało wszystkie cechy cudu, ale cechy cudu miało wówczas wszystko, co się w kraju działo. „Nie wierzymy w cuda” – głosił napis w malutkim pokoiku przywróconego do życia Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater – Zyberkówny.- ”My na nich polegamy”.
    Wiosną 1997 roku było już jasne, że szkoła będzie trwać i że  trzeba ją budować dalej, to znaczy stworzyć liceum. Wówczas dobry los – a może właśnie cud – zdarzył, że do tego dzieła włączyła się Janka Zawadowska.
    Tak jak we wszystkich swoich działaniach tak i w tym wypadku kierowała się swoim profesjonalizmem i szlachetną bezinteresownością. Miała doktorat z chemii i była Dyrektorem Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Była też nie tylko żoną znakomitego matematyka, profesora  Wacława Zawadowskiego, ale córką profesora Ehrenfeuchta, niezapomnianego nauczyciela fizyki w szkole im. Cecylii Plater-Zyberkówny, a więc niemal z urodzenia Platerką. Była też wybitnym znawcą nowych, tworzących się właśnie projektów edukacyjnych i mogła wnieść do zespołu nieprofesjonalnego ale sercem i duszą oddanego sprawie – swoją wiedzę, rzetelność, umiejętności organizacyjne i nowoczesność myślenia. A również  młodość – była od inicjatorek przedsięwzięcia o pokolenie młodsza! Jak gorzko to dzisiaj brzmi!
    Liceum zostało otwarte we wrześniu 1998 roku i Janka przez wszystkie te lata, do końca, wspierała je swoją wiedzą i umiejętnościami. Z początku nie mogła poświęcać mu  wiele czasu, ale możliwości, jakie stwarzała w CODN ogromnie ułatwiały  nieprofesjonalnym członkom Towarzystwa orientowanie się co do podstawowych kierunków, w jakich powinno iść nowoczesne szkolnictwo, gdzie i u kogo szukać wiadomości i rady. Pozwoliło też naszym nauczycielom brać udział w licznych seminariach, szkoleniach i naradach i podnosić własne  kwalifikacje. Później, gdy z CODNu wyszła, zawsze pozostawała z nim łącznikiem – dopóki  Dyrektor i Zespół nie zostały zniszczone przez  wichry ideologii.
    Ale Janka miała zawsze słabość do Szkoły Podstawowej. Uważała, że tam odbywają  się najistotniejsze procesy wychowawcze, tam potrzebne są najbardziej nowoczesny pomysły i inicjatywy pedagogiczne. Wspierała więc nie tylko platerkowskie Liceum ale i Szkołę Podstawową swoimi doświadczeniami, przywoziła materiały dydaktyczne, brała udział w rozmowach z nauczycielami, dzieliła się pomysłami. Nie czuła się najlepiej ostatnio, ale mimo złego samopoczucia zawsze przyjeżdżała na zebrania Zarządu Towarzystwa Oświatowego..
    Jej pomysły praktyczne wynikały nie tylko z wiedzy o edukacji ale z osobistej postawy. Wolno mi powiedzieć, bo Janka była osobą otwartą, że o swojej katolickiej wierze świadczyła nie tylko stosunkiem do Pana Boga, ale przede wszystkim do ludzi. Wszystkich, nawet tych, których nie bardzo lubiła. Potrafiła jak niewielu przekraczać bariery uprzedzeń i zadawnionych niechęci, mało tego, czasem wydawało się, że właśnie pola tych niechęci pociągają ją i każą jej tym cierpliwiej i skuteczniej pracować tam, gdzie najtrudniej.Głupoty  nie znosiła, małoduszność wyśmiewała ale ludzkie niezawinione nieszczęście kazało jej się zawsze zatrzymać i przynajmniej spróbować udzielić pomocy. Ile zrobiła  dobrego -  o tym świadczą ukazujące się po Jej śmierci nekrologi.
    Na pierwszym zebraniu, na którym Jej zabrakło, Zarząd Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater-Zyberkówny podjął decyzję o ustanowieniu stypendium imienia Janiny Zawadowskiej dla tej uczennicy naszej Szkoły, która wykaże się największymi osiągnięciami w zakresie nauk ścisłych. Zasilić ten Fundusz będzie mógł każdy, kto zechce. Telefon Sekretariatu Szkoły:22 621 52 54 – pierwsze zgłoszenia już mamy.

                            Anna Trzeciakowska
(członek Zarządu Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater-Zyberkówny)"